Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
Glos Live
/
Nahoru

Remis Karwiny z Mladą Bolesławią | 19.02.2017

Dobry początek wróży dobry wiosenny sezon? Pierwszoligowi piłkarze Karwiny zremisowali na inaugurację wiosennej rundy z ambitną Mladą Bolesławią 1:1.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Dobry mecz zaliczyli karwiniacy Erik Puchel (z lewej) i strzelec bramki Lukáš Budínský. Fot. mfk

Na gole zziębnięci kibice musieli zaczekać w Raju do drugiej połowy, a dokładnie do... drugiej połowy drugiej połowy. Najpierw cieszyli się gospodarze, których wyprowadził na radosny biegun Lukáš Budínský (73), ostatnie słowo należało jednak do gości. W 78. minucie wyrównał Takács. Trener Karwiny, Jozef Weber, zgodnie z oczekiwaniami nastawił się na grę z jednym nominalnym napastnikiem z przodu. W ataku do końca wytrzymał na murawie zimowy nabytek zespołu, Tomáš Wágner, wspierany z linii pomocy przez Panáka, Puchela, a także reżysera gry, Budínskiego. Wniosek jest prosty, po co zmieniać coś, co z powodzeniem funkcjonowało w udanym dla Karwiny jesiennym sezonie.

Więcej z inauguracji wiosennej 1. ligi we wtorkowym, papierowym "GL".