Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/
Nahoru

Dzika premiera Karwiny: osiem goli w meczu z Jabloncem! | 30.07.2016

Ten tekst przeczytasz za 45 s

Debiut Karwiny w pierwszej lidze piłkarskiej zakończył się zwariowanym festiwalem strzeleckim ze szczęśliwym końcem dla rywala z Jablonca.

W 1. kolejce najwyższej klasy rozgrywek piłkarze Karwiny zachwycili, ale tylko do 45. minuty meczu z Jabloncem. Zaolziański klub prowadził na boisku Jablonca 3:1 po golach Voltra (1) i dwóch trafieniach Jurčy (25, 40), gospodarze w drugiej połowie czterema bramkami przechylili szalę zwariowanego meczu na swoją stronę. Hat trickiem popisał się Wágner, który strzelił też kluczowego gola na 4:3 w 74. minucie. Karwiniacy rzucili wszystkie siły do ataku, tracąc w 84. minucie piątego gola. Za tydzień podopieczni trenera Jozefa Webera podejmują na nowym stadionie w Karwinie-Raju piłkarzy Brna.

Więcej z pierwszoligowego debiutu Karwiny we wtorkowym, papierowym "GL".